fbpx

Môj príbeh

Som stavebná projektantka a podnikateľka. Venujem sa projektovaniu rodinných domov a pomáham klientom dosiahnuť kvalitné a funkčné bývanie podľa vlastných predstáv.

Ako som sa dostala k podnikaniu

Moje prvé pokusy o podnikanie začali v roku 1992, keď som sa prvýkrát stala nezamestnaná po hromadnom prepúšťaní v spoločnosti Stavoprojekt Bratislava, kde som pracovala 7 rokov ako konštruktérka statiky.  Na základe živnosti som začala spolupracovať s Ing. arch. Petrom Žalmanom, Csc.

Bolo to obdobie prvých architektonických softvérov v anglickom jazyku, s ktorými som sama zápasila a taktiež som sa musela preorientovať zo statiky na architektúru. Odvtedy ubehlo veľa času a ja som vystriedala viacero zamestnaní a urobila v živote veľa chýb, aby som sa z toho všetkého poučila.

Dnes robím prácu ktorá ma baví, môžem si konečne plniť svoje sny a venovať sa svojim koníčkom.

Okrem projektovania sa venujem aj maľovaniu obrazov, sledujem rôzne kurzy, webináre a som vďačná za to, že v dnešnej dobe existuje toľko možností vzdelávať sa a podnikať online.

Ešte pred niekoľkými rokmi to bolo inak

Ešte pred niekoľkými rokmi som si myslela, že byť zamestnaná je to najlepšie, čo môže byť. Mať tú istotu, že dostanem pravidelný plat a cez víkend sa môžem venovať svojim koníčkom, alebo oddychovať. Ale nič netrvá večne.

Jedného dňa som sa zobudila a bola som bez práce. V takejto situácii som nebola prvýkrát a vedela som, že nie je ľahké nájsť si prácu v mojej profesii.
Bola som naozaj zúfalá, pretože som už pomaly nemala z čoho platiť účty a vtedy som sa rozhodla, že musím niečo podniknúť. Že konečne musím vziať osud do vlastných rúk.

Keď zrazu mi zavolala moja bývalá šéfka z predchádzajúceho zamestnania a povedala, že sa kdesi uvoľnilo miesto stavebnej inžinierky. Cítila som sa poctená a aj prekvapená, že si na mňa spomenula, keďže ja inžinierka nie som.

Tento telefonát mi zmenil život. Dodal mi odvahu veriť v seba a v svoje schopnosti. 

Najdôležitejšie je totiž to, čo človek vie a robí práve teraz a nie to, čo sa učil kedysi pred mnohými rokmi. To je už dávno zabudnuté a prekonané novými vedomosťami a skúsenosťami.

Moje posledné zamestnanie

V poslednom zamestnaní som pôsobila 7 rokov. Pracovala som v spoločnosti Euroline Slovakia - predaj katalógových projektov rodinných domov na Slovensku i v Čechách. Samostatne som vypracovávala realizačné projekty a zároveň som sa venovala energetickej certifikácii, kde som si doplnila vedomosti o energetickej hospodárnosti budov.

Ako stavebná projektantka som pôsobila už 25 rokov, takže som mala dosť skúseností na to, aby som pracovala samostatne.

A tu nastala zmena

Konečne som dostala odvahu a rozhodla som sa zmeniť svoj život. Nastalo ťažké obdobie, kedy som sa musela naučiť ako podnikať a pritom mať aj úspech.

Dopĺňala som si svoje vedomosti, vytvorila webové stránky a časom som mala prvé zákazky. Potrebovala som však pritiahnuť viac zákazníkov a tak som sa začala venovať marketingu a napísala som pár článkov do svojho blogu.

Môj prvý e-Book  zadarmo

V poslednom čase sa viacej venujem rekonštrukciám rodinných domov, a preto som sa rozhodla, že napíšem eBook o problémoch a vadách starších rodinných domov.

Všimla som si, že staré rodinné domy sa často predávajú nezmyselne nadhodnotené a ich budúci majitelia ani netušia, aké problémy ich v blízkej budúcnosti môžu čakať. 

Aby som mohla zdieľať svoje dlhoročné skúsenosti a vedomosti z mojej projektantskej praxe, pustila som sa do písania eBooku: